Pomagaj z nami schroniskom

Weź udział w licytacji! Możesz wygrać specjalne wydanie książki "Psie troski"  Toma Justyniarskiego z konkursowymi ilustracjami dzieci i odręczną dedykacją autora. Cały dochód z licytacji przeznaczamy na schronisko.

"Psie troski" - wydanie specjalne

Chcemy aby przesłanie "Psich trosk" niosło się wśród ludzi i przynosiło realną pomoc. Licytujemy wspaniałą książkę "Psie troski" w specjalnym wydaniu. 

Piękna historia

O miłości, empatii i odpowiedzialności. "Psie troski" to historia chłopca i psa, o tym jak wzajemnie się uratowali.

Ilustracje

W wydaniu specjalnym są zawarte ilustracje dzieci z konkursu plastycznego "Psie troski" 2023. 

Nakład

To wydanie jest dostępne w wyjątkowo malutkim nakładzie, a dodatkowym bonusem będzie odręczna dedykacja od jej autora Toma Justyniarskiego.

Dochód

Cały dochód z licytacji przeznaczamy na schronisko, którego dotyczy aukcja.

Dla kogo licytujemy

Krzykosiaki Psy w potrzebie

Pan Zbyszek z przyjaciółmi od 30 lat pomaga bezdomniakom.

Schronisko w Świnoujściu

Fundacja Speak Up działa na rzecz lokalnej społeczności i zwierząt.

Ośrodek Okiem Wilka

Ośrodek ratuje, leczy i rehabilituje zwierzaki z całej Polski.

Fundacja Krzykosiaki - Psy w potrzebie

Krzykosiaki to przytulisko w Krzykosach, pomiędzy Kłodawą a Kołem. Sercem fundacji jest pan Zbyszek, który od ponad 30 lat pomaga lokalnym zwierzętom. 

O Krzykosiakach

Fundacja Krzykosiaki - Psy w Potrzebie ma swoje początki w działalności jednego człowieka, pana Zbyszka Józefa Kowalewskiego, opiekuna Krzykosiaków. Pan Zbyszek pomaga zwierzętom już od 30 lat. 

Przez długie lata pan Zbyszek, będąc zamożnym biznesmenem, przeznaczał dużą część swoich dochodów na opiekę nad bezdomnymi psami.

 W tym czasie nie tylko zapewniał psom ciepły kąt na terenie swojej posiadłości i zatrudniał pracowników do opieki nad nimi, ale także finansował ich opiekę weterynaryjną oraz zapobiegał ich rozmnażaniu. 

W 2008 r. nieprzewidziane ciosy losu przyniosły panu Zbyszkowi problemy finansowe, a trzyletnia walka z nimi doprowadziła do udaru mózgu. W trosce o psy pan Zbyszek nie poddał się operacji i rekonwalescencji i nadal zapewniał im stałą opiekę.

 Dobry los sprawił, że w tym czasie pojawili się wspaniali ludzie, którzy zaczęli pomagać panu Zbyszkowi i jego podopiecznym w Krzykosach.

 Tak powstało Przytulisko Krzykosiaki (nazwa pochodzi od jego siedziby w Krzykosach), istniejące wyłącznie dzięki ludziom dobrego serca, którzy wspomagają Krzykosiaki i jego opiekuna przesyłając karmę, datki oraz fanty. 

11.05.2016 powstała Fundacja Krzykosiaki – Psy w Potrzebie. Powstała ona dzięki zaangażowaniu pana Zbyszka i osób zgromadzonych wokół Przytuliska Krzykosiaki i ma na celu wspomaganie Krzykosiaków we wszystkich dziedzinach.

Krzykosiaki - Psy w potrzebie

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu 

Schronisko prowadzi Fundacja SpeakUp, która angażuje się w pomoc lokalną seniorom, dzieciom, osobom w kryzysie oraz bezdomnym zwierzętom

O schronisku w Świnoujściu

Jesteśmy liczną grupą ludzi, którzy pasjonują się w dostrzeganiu możliwości drugiego człowieka. Naszą misją jest motywowanie obywateli do aktywizacji, podejmowania inicjatywy i integracji. 

Sami, zachowując konsekwencję, również podejmujemy niejedne działania, które przynoszą piękne plony. 

Organizujemy warsztaty dla niemal każdej grupy wiekowej, prowadzimy półkolonie, przygotowujemy festyny, oferujemy pomocową linię telefoniczną czy częstujemy potrzebujących niezbędnym przecież pożywieniem. 

Wierzymy w godność każdego człowieka i uważamy, że każdy człowiek może się rozwijać. Pragniemy być miejscem, w którym podejmuje się właśnie tak potrzebne w życiu „kroki naprzód”. 

W naszej Fundacji działa kilkadziesiąt wolontariuszy, ale także pracowników w ramach przedsiębiorstw społecznych. 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi projektami i najlepiej – zobaczenia ich, a dalej – zaangażowania się w nie: W PRAKTYCE. Bo przecież nie o teorię tutaj chodzi.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świnoujściu

Ośrodek Terapii dla Zwierząt Skrzywdzonych - Okiem Wilka 

Ośrodek zajmuje się leczeniem, rehabilitacją i adopcją zwierząt porzuconych i skrzywdzonych przez ludzi.

Ośrodek Terapii dla Zwierząt Skrzywdzonych - Okiem Wilka

Jesteśmy organizacją pozarządową. Nasz Ośrodek zajmuje się leczeniem, rehabilitacją i adopcją zwierząt, które zostały porzucone, zaniedbane lub skrzywdzone przez ludzi. 

Ośrodek ma swoją siedzibę w Łazach Małych w województwie dolnośląskim, ale działa na terenie całej Polski. 

Opiekujemy się ponad 100 zwierzętami, w tym psami, kotami, krową, owcami, jeżami i ptakami. Prowadzimy również akcje edukacyjne i profilaktyczne na temat odpowiedzialnego traktowania zwierząt, a także organizujemy zbiórki pieniędzy i darów na rzecz swoich podopiecznych oraz kocich karmicieli.

Nasz ośrodek tworzą wolontariusze, których całe życie poświęcone jest niesieniu pomocy.

Ośrodek Okiem Wilka

Dla kogo licytujemy

Krzykosiaki Psy w potrzebie

Pan Zbyszek z przyjaciółmi od 30 lat pomaga bezdomniakom.

Schronisko w Świnoujściu

Fundacja Speak Up działa na rzecz lokalnej społeczności i zwierząt.

Ośrodek Okiem Wilka

Ośrodek ratuje, leczy i rehabilituje zwierzaki z całej Polski.

Jeśli podzielasz naszą pasję do kształtowania świata pełnego miłości, szacunku i empatii, mamy dla Ciebie miejsce w naszym zespole. Dołącz do nas i razem zmieńmy przyszłość na lepsze. Jesteśmy otwarci na różne formy współpracy, bo wierzymy, że każdy ma coś wartościowego do zaoferowania. Skontaktuj się z nami i odkryj, jak możesz być częścią tej inspirującej podróży.